Seçili Dil
Türkçe

49 ADET SÜT SOĞUTMA TANKI TESLİM TÖRENİ YAPILDI

 İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün uyguladığı ''Süt Hijyeni ve Süt Toplama'' projesi kapsamında üreticilere süt soğutma tankı dağıtıldı.
Adana Valisi Mustafa Büyük, müdürlükte düzenlenen törende, kentin tarımsal üretim ve hayvancılık açısından önemli merkezlerden olduğunu belirtti.
Alandaki çalışmaların modern teknoloji kullanılarak yapıldığına dikkati çeken Büyük, ''Özellikle hayvancılık konusunda üreticilere devletimiz bir çok katkı sağlıyor. Gelinen bu noktadan memnunum fakat daha yapılacak çok işimiz var. Daha yüksek, daha kaliteli ve kazançlı bir üretimi hep beraber gerçekleştireceğiz" dedi.
Vali Büyük, dağıtılan süt soğutma tanklarının, soğuk zincir içerisindeki kaliteli, hijyenik sütün en kısa sürede sanayiciye ulaşmasına katkı sağlayacağını vurguladı.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül de Adana'da bugüne kadar çeşitli kaynaklardan sağladıkları destekle süt üreticilerine 177 soğutma tankı verdiklerini anlatan Aygül, ''Bugün de 49 süt soğutma tankı dağıtıyoruz. Emeği olan herkese ve bilhassa kaliteli imalatından dolayı BERRAK Makine’ye teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından süt soğutma tankları üreticilere teslim edildi.

Diğer Haberler